Jdi na obsah Jdi na menu
 


Midi sukně

24. 3. 2007

 Jaká délka je vlastně ta správně midi? Taková sukně by rozhodně měla zahalovat celá kolena a končit nejméně dva centimetry pod nimi. Obvykle se délka midi sukně pohybuje asi tak v polovině lýtek, takže rozhodně odhaluje celé svůdné kotníky a ještě něco navíc.

Tato sukně je velice vhodná jak pro ženy štíhlé, tak i pro ty, které mají např. širší stehna, protože je dokonale zakryje a ukáže už jen štíhlá lýtka. Midi můžete nosit jak v áčkovém střihu, svůdně obepínající, nebo i kolové á la 50. léta. Variací na toto téma je opravdu mnoho.

Skvěle vypadají třeba sukně s cípatými konci, které sice dosahují až na lýtka, ale mohou být prostříhány už nad koleny, takže konečný výsledek při chůzi je skutečně okouzlující. Midisukně obecně vypadají naprosto báječně, když jsou zakončeny různými sklady, volány či řasením.


Zpočátku ukazují štíhlou dámskou siluetu, která je dole nápaditě ukončena a tím přitahuje žádoucí pozornost. Ve svých kolekcích jich rád využívá např. Alexander McQueen.

Midi sukně mají i mnoho dalších výhod. Dají se pohodlně nosit jak zimě, kdy pod ně nefouká a je vám relativně teplo, tak v létě, kdy jsou i přes svou délku velmi vzdušné a příjemné. Jsou skvělé i ke kostýmům a pracovním uniformám. Nevypadají ani příliš vyzývavě, ani moc usedle.